Kes me oleme?

 

Talukaup.ee on Eesti, Läti, Poola ja teiste riikide põllumajandusettevõtetes kasvatatud naturaalsete toiduainete pood. Meie missioon on pakkuda teile laia valikut kvaliteetseid põllumajandustooteid, eriti kohapeal toodetud kaupu. Kui ostate meie poest toitu, ei saa te mitte ainult tervislikumaid ja maitsvamaid tooteid, vaid aitate ka kaasa kohalike põllumajandusettevõtete ja talude arengule.

 

Miks on see oluline?

 

Enamus toitu kasvatatakse tänapäeval kunstlikes farmides, kus rõhk on pigem toodetud kogusel kui kvaliteedil. Poes müüdavad tooted võivad letil seista pikemat aega, seega lisatakse toiduainetele säilitusaineid, toiduvärve ja lõhna- ja maitsetugevdajaid, et need ei rikneks ja säilitaksid oma turustuskõlbliku välimuse. Sellised tooted kaotavad suurema osa oma tervislikkusest ja algsest maitsest.

 

Mille poolest on talutooted erinevad? 

 

Nimetame oma tooteid naturaalseteks, sest neid toodetakse ehtsates taludes ja põllumajandusettevõtetes, kus kasutatakse traditsioonilisi põllumajandusmeetodeid. Peamised talutoodete eelised:

 

Kasvatusmeetodid

 

Põllumajandusettevõtetes kasvavad taimed pigem maas kui kunstmullas. Kahjurite ja haiguste vastu kasutatakse looduslikke kemikaalideta kaitsemeetodeid. Rõhku pannakse õrnema vilja kasvatamisele, mida on raskem transportida ja müüa, kuid seda kompenseerib nende rikkalikum maitse. 

 

Lihatooted

 

Liha puhul kasutatakse naturaalset suitsu kui seda imiteerivat lisaainet. Sellised tooted nagu vorstid ja sardellid sisaldavad ehtsat liha ja nende tegemisel kasutatakse naturaalset soolt. Vanu, koduseid retsepte kasutatakse näiteks pasteedi või želeeritud liha valmistamiseks. Lühidalt öeldes sisaldavad lihatooted naturaalset liha, mitte imitatsiooni.

 

Piimatooted

 

Nagu eespool nimetatud kategooriate puhul, kasutatakse ka piimatoodete valmistamisel vanu, klassikalisi meetodeid. Kuid see pole veel kõik; piimatoodete kvaliteet sõltub suuresti loomadest, kes piima annavad. Farmides saavad loomad vabalt ringi käia (vabapidamine), mitte ei istu tares. See on hea loomade tervisele ja üldisele heaolule, mis omakorda parandab nendelt saadud toodete kvaliteeti.

 

Meie pood töötab nii, et me toimetame teie tellimuse kohale juba järgmisel päeval pärast tellimuse esitamist. Pärast tellimuse esitamist saadetakse teie tooted talust meile värskelt, seejärel pakime need kokku ja toimetame need teie ukseni. Kuna toode ei jõua oma värskust kaotada, ei pea me seda keemilistele protseduuridele allutama. Seega saate värskeid, looduslikke tooteid, mis säilitavad oma kasulikkuse ja rikkaliku maitse.

 

————————————–—————————————————-

(rõhutage Eestis valmistatud tooteid, sest see on Eesti inimestele oluline; toetage Eesti talusid ja põllumajandusettevõtteid!) 

(eesmärk: pakkuda maksimaalset valikut Eesti põllumajandustooteid)